..Fiction Masters-Masters of Fiction..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
..Fiction Masters-Masters of Fiction..

Hikayelerinizi, yazılarınızı yayınlayabileceğiniz, görüş aktarabileceğiniz süper forum...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Evanescence

3 posters
YazarMesaj
Nymphe
Registered Artist and Author
Nymphe

Evanescence Empty
MesajKonu: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 12:31 pm

Evanescence Evanescence
Evanescence, 1995'te piyanist/vokalist Amy Lee ve gitarist Ben Moody tarafından Amerika'da kurulmuş bir rock grubudur.
Grubun ilk resmi albümleri Fallen olmasına rağmen, ondan önce üç özel EP ve Origin adlı bir demo CD kaydetmişlerdir. Fallen, dünya çapında 15 milyonun üzerinde kopya satmış ve gruba 2 tane Grammy Ödülü kazandırmıştır. Bir sene sonra Evanescence'in ilk konser albümü olan Anywhere But Home piyasaya sürüldüğünde 1 milyondan fazla kopyası satılmıştır. 2006'da grub 4 milyondan fazla satan 2. stüdyo albümü The Open Door'u satışa çıkarmıştır.
Evanescence'te bi kaç eleman değişikliği yaşamıştır. 2003'te grubun kurucularından olan Ben Moody gruptan ayrılma kararı almış, onu Rocky Gray ve John LeCompt'ın ayrılığı izlemiştir. Lee şu anda grubun tek orjinal üyesidir.

Kuruluş;

Evanescence grubu vokalist, piyanist ve şarkı yazarı Amy Lee ile eski gitarist ve şarkı yazarı Ben Moody tarafından 1995 yılında kuruldu. İkisi 1994'te Little Rock'taki bir gençlik kampında; Moody'nin, Lee'yi Meat Loaf'ın "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" adlı parçasını piyanoda çalarken duymasıyla tanışmıştı. Birlikte aranje ettikleri, Lee tarafından yazılan "Solitude" ve "Give Unto Me" ile Moody tarafından yazılan "Understanding" ve "My Immortal" parçaları onların ilk şarkıları oldu.
Grubun adı için Childish Intentions ve Stricken isimleri denendikten sonra, "yok olmak" "buhar olup uçmak" anlamına gelen Evanescence adında karar kıldılar. Lee, "gizemli, karanlık ve dinleyicinin aklında kalıcı" olduğundan bu adı sevdiğini söylemiştir.

Demo ve Ep'ler;

• "Evanescence EP" (1998)
  • "Sound Asleep EP" (1999)
  • "Mystary EP" (2003)

Stüdyo ve Konser Albümleri;

• "Origin" (2000)
  • "Fallen" (2003)
  • "Anywhere but Home" (2004)
  • "The Open Door" (2006)

Vikipedi'den Alıntıdır. Aslını biraz değiştirdim.
-------------------------------------------------------------------------
Benim en sevdiğim grupların başında gelir. Amy Lee bence sesini çok güzel kullanıyor. Çok başarılılar (Bence) . Smile
not: Umarım yanlış bir konu açmamışımdır Rolling Eyes . Eğer öyleyse özür dilerim.
HaMLeT
Emperor of Fictions
Prince of Denmark

Emperor of Fictions  Prince of Denmark
HaMLeT

Evanescence Empty
MesajKonu: Geri: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 12:49 pm

Gayet doğru, ve açmayı çok istediğim bir konu. Origin haricinde tüm şarkıları elimde mevcut. Origin'i de indireceğim -NW'den sıra kalırsa-. Harikadır, Lee'nin sesi. My Immortal, Going Under, Haunted, My Last Breath, Bring Me To Life, Imaginary (evet özellikle Imaginary), Torniquet, Taking Over Me (you taking over me...) sevdiklerimdir Fallen'dan.

Call me when you're sober, Good Enough, Weight of the World, Sweet Sacrifice'da The Open Door'daki favorilerimdir.

Başlığı açtığın için teşekkür ederim =)
https://fictionmasters.yetkin-forum.com
Nymphe
Nymphe

Evanescence Empty
MesajKonu: Geri: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 4:09 pm

Bi şey değil Smile , doğru bi konu açmayı becerdiğime sevindim Very Happy Benimde favori şarkılarım onlar özellikle My İmmortal a bayılıyorum I love you ve evet Lee'nin sesi cidden harika
HaRriEtt
Queen of Britain
Registered Author

Queen of Britain  Registered Author
HaRriEtt

Evanescence Empty
MesajKonu: Geri: Evanescence   Evanescence Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 5:12 pm

En sevdiğim gruplardan biridir.Favorilerim içinde My İmmortal, Bring Me To Life ve Call Me When You're Sober vardır ve Lee'nin sesi gerçekten güçlüdür.(Bence Wink ) Lee çok iyi bir söz yazarıdır.Bu Ben'nin ayrılmasından sonrada çok iyi görülmüştür.
Grubun üyelerinin teker teker değişmesi, grubun tamamen dağılacağı hakkında haberlerin çıkmasını sağlamıştır ama grup sımsıkı bir şekilde hala ayaktadır.Biz hayranlarıda bunu istiyoruz zaten.
Paylaşımın içinde teşekkürler Smile
http://lareineetmelodie.forumup.web.tr

Evanescence
1 sayfadaki 1 sayfası